Menu

Lavrov: SHBA është duke shtyrë përpara krijimin e Ushtrisë së Kosovës

Sergeri Lavrov ka thënë se Bashkimi Evropian ka dështuar në synimet për të normalizuar raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

lavrov

Sergeri Lavrov ka thënë se Bashkimi Evropian ka dështuar në synimet për të normalizuar raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka thënë se Bashkimi Evropian ka dështuar në synimet për të normalizuar raportet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Ai është shprehur për themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe.

“Është e dukshme që Bashkimi Evropian ka dështuar, për arsye se Prishtina refuzon të implementojë marrëveshjet e arritura”, ka thënë ai, shkruan “B92.

“SHBA është duke shtyrë përpara krijimin e Ushtrisë së Kosovës”, shtoi ai, transmeton lajmi.net.“Synimet e Prishtinës për të formuar Ushtrinë janë në kundërshtim më rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Por për këtë gjë Prishtina është nën presionin e SHBA-së”, përfundoi Lavrov.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*