Menu

Lamtumirë Verne Troyer

Aktori Verne Troyer është ndarë nga jeta në moshën 49 vjeçare.

Verne Troyer

Ai njihet më së shumti për rolin e tij si Mini-Me në serinë e filmave komedi “Austin Powers”, ku kishte luajtur përkrah Mike Meyers.

Troyer kishte vuajtur nga problemet me alkoolin për shumë vite dhe kishte qenë në rehabilitim disa herë.

Lajmin për vdekjen e tij e bëri të ditur familja e tij përmes një komunikate.

Ai kishte lindur me një çrregullim gjenetik të njohur si achondroplasia dwarfism” e që kishte bërë që të mbetej vetëm 81 centimetra i gjatë.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*