Menu

Lamtumirë legjendë

Legjenda e komedisë Jerry Lewis është ndarë nga jeta në moshën 91-vjecare. Agjenti i tij konfirmoi se ai vdiq rreth orës 9:15 të mëngjesit të së dielës (20 gusht).

Jerry Lewis

Jerry është detyruar që ndër vite të kërkojë falje për materialet e tij pasi kanë përmbatje të rënda kundër homofobizmit dhe racizmit.

Ai  ka qenë protagonist i disa prej filmave më të njohur si ‘Martin Scorsese The King of Comedy’ dhe ‘The Nutty Professor’. Suksesi i tij ishte kur fitoi më shumë se 2.45 miliardë dollarë për filmin ‘Labor Day Muscular Dystrophy.’

Jerry ka lënë pas bashkëshorten e tij SanDee Pitnik dhe 6 fëmijë.

/oranews.tv/

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*