Menu

Lamtumirë arterie të bllokuara

Shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga simptomat e shkaktuara nga nivelet e larta të kolesterolit, për shkak të stilit të jetesës së shpejtë, apo duke mos i kushtuar vëmendje të mjaftueshme shëndetit.

1

Nëse kolesteroli juaj është më shumë se 4,60 – 6,20 mmol/L, atëherë ju mund të keni probleme. Ushqimet e përpunuara me yndyrë zakonisht ndikojnë te arteriet, duke i tejmbushur me toksina dhe kimikate. Lajm i mirë është se ka një mënyrë e thjeshtë për të zgjidhur këtë çështje problematike! Dhe është pikërisht kjo pije e fuqishme:

Përbërësit:
5 ose 6 tufa majdanoz
3 lugë çaji sodë
12 gota ujë
1 kg limon

Udhëzime:
Hidh ujin në një tenxhere dhe ziejeni. Shpëlani limonët, prejini ato dhe shtojini në tenxhere. Shtoni sodën e bukës. Lërini për 1 orë. Prejeni majdanozin dhe shtojeni atë te përzierja. Gatuajeni për 2-3 orë në zjarr të ulët. Hidheni në shishe qelqi dhe ruajeni në frigorifer. Merrni 4 lugë gjelle çdo mëngjes në stomak bosh, për 20 ditë.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*