Menu

Lajm i keq për Manchester United, mesfushori jep dorëheqjen nga ekipi dhe …

Një lajm i keq vjen për të gjithë tifozat e Manchester United. Mesfushori Michael Carrick ka njoftuar se në fund të këtij sezoni ai do tërhiqet përfundimisht nga futbolli.

manqester

Një lajm i keq vjen për të gjithë tifozat e Manchester United. Mesfushori Michael Carrick ka njoftuar se në fund të këtij sezoni ai do tërhiqet përfundimisht nga futbolli.

Carrick iu bashkua United në vitin 2006 kur u transferua nga Tottenham për 18ml euro. Për ‘Djajtë e Kuq’ ai ka luajtur 463 ndeshje ku numëron goxha trofe të fituar.

Premier Legue  5

Champions Legue  1

Europa Legue  1

FA Cup  1

Legue Cup  3

Club World Cup  1

Carrick ishte një lojtar kyç për Manchester United që në momëntin e tranferimit. Ekipi i anglez i ka ofruar atij një post në ekip pas pensionimit.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*