Menu

Ky është parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët.

moti

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu.

IHMK po ashtu bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius.

“Në fushat barike kemi rënie por sërish vlerat e saj mbeten mbi vlerat e normales për 2-4 milibar”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*