Menu

Ky do të jetë arbitri në finalen e Kupës së Botës (Foto)

Të martën dhe të mërkurën do të luhen dy ndeshjet gjysmëfinaliste në Kupën e Botës, Francë-Belgjikë dhe Angli-Kroaci.

botrori

Të martën dhe të mërkurën do të luhen dy ndeshjet gjysmëfinaliste në Kupën e Botës, Francë-Belgjikë dhe Angli-Kroaci.

Uruguaiani, Andres Kunja do të jetë gjyqtari kryesor i gjysmëfinales së parë midis Francës dhe Belgjikës, ndërsa në Angli-Kroaci do të vendosë drejtësi turku Çunejt Çakir.

Tashmë është pothuajse e qartë. Italiani Xhanluka Roki, serbi Milorad Maziç, apo iraniani Alireza Fagani, do të ‘synojnë’ të jenë ata të cilët do të gjykojnë finalen e madhe të 15 korrikut në stadiumin “Luzhniki”.

Një përgjegjësi e madhe, por secili prej tyre do të donte të ishte një protagonist në evenimentin më të madh të vitit.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*