Menu

Kush po i bën thirrje Mali të Zi të tërheq njohjen e Kosovës?

Presidenti i Serbisë së Bashkuar dhe Kuvendit Komunal të Jagodinës, Dragan Markoviq i ka bërë thirrje Presidentit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq dhe Qeverisë së Malit të Zi sot të tërheqin vendimin për njohjen e Pavarësisë së Kosovës.

markoviviviviv-640x358

Presidenti i Serbisë së Bashkuar dhe Kuvendit Komunal të Jagodinës, Dragan Markoviq i ka bërë thirrje Presidentit të Malit të Zi, Milo Gjukanoviq dhe Qeverisë së Malit të Zi sot të tërheqin vendimin për njohjen e Pavarësisë së Kosovës.

Në një deklaratë për media, Markoviq ka deklaruar se Mali i Zi ishte në mesin e vendeve të para që njohur Kosovë, dhe se ai gjatë qëndrimit në Mal të Zi  me qytetarët e Budvës, Tivatit dhe Herceg Novit dhe se asnjë nga bashkëbiseduesit e tij nuk i tha atij se mbështeti njohjen malazeze të shtetësisë së Kosovës, transmeton Klan Kosova.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*