Menu

Kurti: Republika është në rrezik

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i është drejtuar protestuesve në sheshin “Skënderbeu” me një fjalim, ku ka falënderuar të gjithë që kanë marrë pjesë në protestë.

kurti ne protest

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i është drejtuar protestuesve në sheshin “Skënderbeu” me një fjalim, ku ka falënderuar të gjithë që kanë marrë pjesë në protestë.

“Ju falënderoj që jeni mbledhur në këtë protestë paqësore, pa dallim moshe, gjinie, entin e partie. Jemi të zemëruar si rrallë herë më parë por edhe jemi të bashkuar si rrallë herë më parë. Pavarësia është dashur të jetë e popullit e jo e pushteti, qeveria po na rritet e shteti po na zvogëlohet prandaj populli duhet të ngritët e nuk duhet të nënshtrohet prandaj ne jemi sot këtu bashkë”, ka thënë Kurti.

Ai ka thënë se Kosova është shtet i kapur.

 

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

One thought on “Kurti: Republika është në rrezik

 1. NUK NEGOCIOJË PËR PAVARËSINË-TUK TERRORIZOJË SHQIPTARINË;NJË KALORËS AMATER EDHE
  I KRISUR O,I STISUR,PËR KALORIM SHTEGU ATI MALI,PËR IDEALI;SHPATIT FATIT,LARTËSI
  TË LARTA-KALTËRSI TEK ARTA;AI QYQARI PYETI NJË HOXHË;SE SI TË HYP MBI KAL KALUR O
  QË TA KAPI VRAPIN NDËR MË I PARI PËR KROSIN KALIRUES;HOXHA PO I PËRGJIGJEJ:THIRRË
  SHQIP:-HEJ,NDIMHO ZOT;KURSE AI AMATERI THIRRI O QIRRI OH,NË GJUHË ARMIKU:BISMILAH
  RAHMANA RRAHIM”;SA MORI TURR,DUKE KAPËRCYER MATANË SHALËS TË KALATIT DHE,DUKE E
  THYER QAFËN;OH,TURRË VRAP TEK HOXHA E PO E KËRCËNON:-PSE BRE HOXHË,UNË U LUTA MU
  ASHTU SI MË PREFEROVE;POR,KAPËRCEVA MATANË SHALËS TË KALATIT DHE,E THEVA QAFËN;A,
  PRAP HOXHA JA KTHEJË PËRGJEGJËN:-MORE ZOTRI;TI,NUK E LUTË ZOTIN NË GJUHËN TËNDË
  AMNORE,POR,THIRRË O QIRRË,NË GJUHË ARMIKU,QË NA FIKU;PRANDAJ,MALLKIMI I PARTISË
  PREJ TRADHTISË,TA THEJË QAFËN!!”TË FALA NJË REFUGJAT LUFTË KOSOVË,NEW JERCEY,USA.