Menu

Kosova u turpërua nga Lituania

Kosova u turpërua nga Lituania në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, duke u mposhtur 61:99.

kosova

Kosova u turpërua nga Lituania në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, duke u mposhtur 61:99.

Kosova ka pësuar humbje turpëruese kundër Lituanisë në ndeshjen e parë eliminatore për botërorin “Kina 2019”.

“Dardanët” e nisën shumë mirë sfidën, duke i mbyllur dy çerekët e parë me pikë të barabarta 35:35.

Gjithçka ndryshoi në çerekun e tretë dhe të katërt, ku mysafirët ishin të papërmbajtshëm, duke triumfuar në fund me 38 pikë diferencë, 61:99

Kosova është në Grupin C, ku janë edhe Hungaria e Polonia.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*