Menu

Kos me fruta të thata për mëngjes të shëndetshëm

Kos me fruta të thata për një mëngjes të shëndetshëm.

Kos me fruta të thata për mëngjes

Fasule dhe Pite Tortilla

Merrni nje kanace me fasule te zeza konservuara.

Ne nje tigan hidhni  pak vaj ulliri dhe nje thelb hudher, lereni te skuqet pak hudhra dhe hidhni fasulet, te cilat i keni kulluar me pare. Shtoni kripe dhe piper sipas deshires.

Mund te perdorni edhe ndonje erze tjeter nese deshironi. Me ane te nje shtypese (nga ato qe shtypen patatet, ose edhe me luge) shtypni fasulet (duke hedhur edhe pak uje nese nevojitet).

Pasi te jene bere hidhini ne nje pite tortilla, shtoni pak sallate, gjysem avokado, hidhini salcen qe ju pelqen, mbeshtilleni dhe shijojeni.

Kos me fruta te fresketa

Lini menjane ato cereals te tejmbushura me sheqer dhe synoni per nje parfait.

Ne nje tas hidhni kos pa yndyre dhe siper hidhini fruta te fresketa dhe pak arre kokosi te grire, per ta bere akoma me te shendetshme.

Sipas deshires, mund t’ shtoni edhe pak fara (chia, luledielli apo kungulli), per t’ia shtuar akoma me shume vlerat ushqimore, shkruan Thefitnessalbania, transmeton Klan Kosova.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*