Menu

Kokteil Tom Collins

Tom Collins është një kokteil klasik shumë i thjeshtë në përbërës dhe në përgatitje.

Koktej
 Do t’ju pëlqejë akoma më shumë nëse e provoni te Çoko Bistro & Bar.
Përgatitja
1
Hidhni disa kube akulli në një gotë. Shtoni 50 ml Gin, 20 ml lëng limoni dhe 1 lugë çaji sheqer kane. Tundini me një shaker.
2
Hidheni përzierjen në një gotë me akull. Shtoni edhe pak soda. Servireni me nga një fetë limoni dhe portokalli.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*