Menu

Kimi Raikkonen rinovon me Ferrarin

Kimi Raikkonen do të jetë pilot i Ferrarit edhe në vitin 2018.

kimi


Skuderia italiane njoftoi të martën me anë të një komunikate të shkurtër të postuar në faqen zyrtare në internet zgjatjen e kontratës me finlandezin edhe për një tjetër vit.

Kimi Raikkonen është piloti i fundit që ka fituar një Botëror me Ferrarin, në vitin 2007.

Në kampionatin aktual, finlandezi është ngjitur 4 herë në podium (dy herë vendi i dytë dhe dy herë vendi i tretë).

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*