Menu

Këto janë notat për Shaqirin dhe Xhakën

Zvicra ka barazuar 0:0 me Irlandën Veriore në ndeshjen e kthimit në “St. Jakob Park” në Bazel.

xhaka shaqiri

Zvicra ka barazuar 0:0 me Irlandën Veriore në ndeshjen e kthimit në “St. Jakob Park” në Bazel.

Por, ata siguruan kualifikimin në Botërorin “Rusia 2018” falë triumfit 1:0 në ndeshjen e parë në udhëtim.

Nga fillimi në këtë përballje, u paraqitën Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka e Blerim Xhemaili.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje, i gjeni në pjesën e mëposhtme.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*