Menu

Këpucët e stilit ushtarak në modë

Teksa tashmë i kemi thënë lamturmirë shapkave të verës, nuk do të thotë që të mos rikthehemi tek këpucët e rehatshme.

1507200253kambale


Këmbët mund të marrin frymë edhe në vjeshtë, dhe kjo pasi këpuca më trendi e sezonit nuk është ajo taka e parehatshme, por janë pikërisht këpucët e stilit ushtarak apo siç i themi ne kambalet.

Por ndryshe nga stili mjaft popullor i vitgeve ’80- ’90, mundësitë e 2017 janë shik, dhe yje të famshëm si Kourtney Kardashian dhe Gigi Hadid nuk u ndahen.

Modelet në pasarelat e sezonit vjeshtë/dimër 2017 kanë sfiluar me këto lloj këpucësh, kështu që nuk është surprizë që këpuca ikonë që dikur ishin një lëvizje kulturore, tashmë të jetë kryefjalë mode.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*