Menu

Joshua dhe Fury ndeshën gjatë muajit…

Anthony Joshua është i gatshëm të përballet me Tyson Furyn gjatë kësaj vere.

joshua

Anthony Joshua është i gatshëm të përballet me Tyson Furyn gjatë kësaj vere.

Lajmin e ka bërë të ditur promotori i njohur Eddie Hearn, i cili beson se ndeshja do të ndodhë gjatë këtij viti.

“Unë mendoj se lufta me Furyn ka më shumë gjasa se lufta me Deontay Wilder. Unë fola me Tyson këtë mëngjes, ai kontaktoi me Anthonyn në fundjavë, dhe ai po kërkon të luftojë në prill”.

“Ne jemi të përgatitur të negociojmë me Tyson Fury dhe ta bëjmë luftën me Joshuan tani për verë, ose për dimrin e vitit 2018.

“Tyson dëshiron 60-40, kjo ndoshta nuk do të ndodhë. Por unë e di, pasi kam folur me Anthonyn, ai do të jetë bujar me ndarjen, sepse ai dëshiron luftën. Ai e di se sa e madhe është lufta”, përfundoi ai.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*