Menu

Harrojeni Messin dhe Ronaldon/ Matthaus: Ja kush e fiton ‘Topin e Artë’

Pas më shumë se një dekade dominim në futbollin botëror, Lothar Matthaus beson se ka përfunduar epoka e Messit dhe Ronaldos.

lotar

Pas më shumë se një dekade dominim në futbollin botëror, Lothar Matthaus beson se ka përfunduar epoka e Messit dhe Ronaldos.

Legjenda e Gjermanisë shpreson që këtë vit “Topi i Artë” të shkojë për talentin francez, Kylian Mbappe. “Nëse Franca e fiton ose jo Kupën e Botës nuk ka dyshime që Mbappe duhet ta fitojë “Topin e Artë” pasi ka bërë më shumë se Messi dhe Ronaldo”, tha fillimisht ai.

Nga ana tjetër, rekordmeni i Gjermanisë, e konsideron Neymarin e Brazilit me fare pak shanse për këtë trofe individual.

“Eliminimi i tij që në çerekfinale të Kupës së Botës dhe, mbi të gjitha, simulimet e tij në veprim, nuk ishin të favorshme”. Ai, as që mund ta imagjinojë brazilianin si një futbollist kalibri botëror.s.n.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*