Menu

Haradinaj i mbron në Parlament Bulliqin, Grudën: Nuk janë palaço

Haradinaj: Tema është e trashëguar nga Qeveria e kaluar. Marrëveshja që u hoq dy herë... Kompetenca i kemi kështu, ekzekutivi ato materiale që i ka i aprovon ose kundërshton.

haradinaj

Ramush Haradinaj i është përgjigjur Avdullah Hotit dhe të tjerëve për sulmet që po u bëhen në vazhdimësi anëtarëve të Komisionit për Demarkacionin. Tha se As Shpejtim Bulliqi dhe të tjerët nuk janë palaço të rrugëve.

Haradinaj insistoi se Marrëveshja aktuale e Demarkacionit është e gabuar dhe tha se askush nuk mund t’ia devijojë rrugën kur është çështja te temat e atdheut.

“Tema është e trashëguar nga Qeveria e kaluar. Marrëveshja që u hoq dy herë… Kompetenca i kemi kështu, ekzekutivi ato materiale që i ka i aprovon ose kundërshton.

Disa materiale nuk përmbyllen me vendim të ekzekutivit. Marrëveshja e parë besoj që u gabu. S’po e them me inati, por besoj se u gabu në vijën e kufirit. Bulliqi nuk është palaço i rrugëve nuk është Florim isufi e të tjerët të rrugës. Ju keni pasë njerëz të rrugëve me të cilët jeni mburrë. Mos ju shkaktoni barrë njerëzve që kanë marrë punë prej popullit.

Nëse s’keni guxim me marr vendim ai është problem i juaji. Vendosni politikisht kur marrëveshja të vijë në tavolinë. Asnjë temë nuk ka me mbetë pa u trajtu”, u shpreh ai. /Express/

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*