Menu

Haradinaj e largon me forcë një grua nga foltorja

Sot në Prizren është mbajtur seanca solemne e Kuvendit të Kosovës për nder të 140 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

haradinaj-2-1024x544

Aty kanë folur zyrtarët shtetëror, përfshirë Kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin, Kryeministri Ramush Haradinaj, Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi dhe personalitete të tjera.

Ndër ta qe një zonjë që mori fjalën, e cila vetën e prezantoi si familjare e Mehmet Derallës, së cilës fjalën ia ndërpreu, kryeministri Haradinaj. Madje Haradinaj u përpoq që zonjën që ishte në foltore ta largonte me forcë, njofton Klan Kosova.

“Me respektin për ju vazhdon ceremonia me detyrat tjera”, u shpreh Haradinaj.

“Po mos më kap kështu”, u shpreh ajo, duke kundërshtuar që të largohet.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

2 thoughts on “Haradinaj e largon me forcë një grua nga foltorja

 1. Kesaj i thone me teper se 1000 fjale po a rroket burri me nje grua vetem pse po e mundi aq me pak nje familjar te nje ish ministri te Ismail Qemalit Mehmet Be Derallen kjo eshte e patolerueshme ore Lamush ti me te vertet po e tepron se paku mos gazo neper kesi tubime me te marre vesh bota se kush je e çka je çdo respekt per luften qe ke bere por ne paqe gazove te kane perdore klani pronto vetem per kesi skandale Para se te kalosh ne opozite duhet ta perqafosh at fotelj se ti mo me pa at pozit (farakat) shum mire te propozoj Adem Mikullovci por ti nuk merr vesh apo nuk po ta ka endja pozita e kryeministrit shum e mire a Lamush

 2. SEANCË SOLEMNE PËR 140 VJETORIN E LIDHJES SHQIPTARE PRIZRENIT;KRYMINISTRI HARADINAJ
  LARGON NJË GRUA NGA FOLTORJA;ZONJË PINJOLLE FAMILJARE MEHMET DERALLËS,PJESËMARRËSE
  NË LIDHJEN E PRIZRENIT 1878;DHE,NË SHPALLËJEN E PAVARËSISË TË SHQIPTARISË 1912 OU,
  KJO ËSHTE NJË TURP I SJELLËJES;JO NJERËZORE,MË MIZORE;NDAJ PINJOLLËS ZONJËS FAMILJE
  PATRIOTIKE,DUKE PROTESTUAR PËR PA KULTURË,PA STRUKTURË,PA NDJENJA;AS PATRIOTIKE OU,
  AS KOMBËTARE;QË FYEN RENDË VLERËN DHE NDERËN,SOLEMNE TË HYREGJENDËS,KRYLEGJENDËS OU
  PËR 550 VJETORIN E PËRJËTSISË,GJERGJ KASTIOTIT SKENDËRBEUT;140 VJETORIN TË LIDHJES
  MBARË KOMBËTARE SHQIPTARE TË PRIZRENIT;106 VJETORIN E SHPALLJES SË PAVARËSISË MBARË
  KOMBËTARE SHQIPTARE;SI DHE,20 VJETORIN PERJETËSISË KRYLEGJENDËS ADEM KRYLEGJENDARIT
  OUUU,NUK GUXOJMË TË TURPËROJMË,AS TË I MOHOJMË;POR,TË VAZHDOJMË TI REALIZOJMË,MBARË
  AMANETËT O,TESTAMNDËT,QË NA THËRRET DHE,NA BËRTET;SI PËRJETËMOT OH,EDHE SOT,I TERË
  ATDHEU;GJERGJI-KASTRIOT-SKENDËRBEU;BASHKA,DASHKA,HYREGJENDARIN O,MU NË KRY TË UÇK.
  ADEM KRYLEGJENDARIN;PËR RIBASHKIM,RITRASHËGIM;GJEGJKA NË TANDEMA-GJERGJA MË ADEMA;
  OUUU,GJERGJA MË ADEMA!!.SHUMË TË FALA NJË REFUGJAT I LUFTËS NGA KOSOVA,NEW JRECEY,
  10 QERSHOR 2018.USA.