Menu

Hani fruta dhe perime – largojeni depresionin

Që një kohë të gjatë dihet se frutat dhe perimet janë qenësore për një shëndet të mirë.

fruta

Mirëpo tani shkencëtarët po e dëshmojnë se nga frutat e perimet mund të keni edhe përfitime psikologjike, transmeton Klan Kosova.

Sipas një studimi të ri, është konstatuar se konsumimi i këtyre produkteve e largon depresionin në një periudhë dy javore.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*