Menu

Griezmann të United’i në janar

Griezmann bëhet me ekipi të ri në janar.

griezmann_1504512896-3903581

Antoine Griezmann pritet të transferohet në Manchester Unitedin në janar.

Atletico Madrid dhe Antoine Griezmann pritet t’i ndajnë rrugët gjatë fatit kalimtar të janarit 2018.

Sipas Manchester Evening News, ylli i Francës pritet të transferohet në Manchester Unitedin në janar, përcjell Express.

Griezmann kishte planifikuar që gjatë kësaj vere të transferohet në Old Traffrod, por vendosi t’i mbetet besnik Atletico Madridit, e cila u dënuar nga FIFA për mos blerje të lojtarëve gjatë kësaj vere.

Kurse, përveç Griezmannit, Manchester Untied po synon që në skuadër ta sjell edhe yllin e Real Madridit, Gareth Balen.

Por, për dallim nga Griezmann, Balen do të tentojë ta transferojë në verën e ardhshme. /Express/

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*