Menu

Fund thashethemeve

Aubameyang konfirmon: Qëndroj tek Dortmund.

Aubameyang konfirmon

Pierre- Emerick Aubameyang i ka dhënë fund thashethemeve në lidhje me të ardhmen e tij duke konfirmuar se nuk do të largohet nga Dortmund.

Në një intervistë për Welt am Sonntag, sulmuesi tha se do të qëndrojë në shtëpi.

Ai ishte objektivi kryesor i Milanit për forcimin e sulmit dhe pranon se ka pasur bisedime, por klubi italian nuk mundi ta blente.

“Është e vërtetë që kam folur me Borussian para pushimeve dhe kam shprehur mendimin se ndoshta ishte koha të provoja diçka ndryshe. Kam qenë i qartë, si me Michael Zorc (dejtori sportiv) ashtu edhe me ans-Joachin Watzke (administratori). Por asnjë nga klubet që më dëshironte nuk e bëri të mundur këtë gjë dhe kështu do të qëndroj te BorussIa Dortmund”, u shpreh Aubameyang.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*