Menu

Foshnjat të flenë me nënën deri në moshën tre vjeçare

Bebet duhet të ndajnë shtratin e njëjtë me të ëmën së paku deri në moshën tre vjeçare.

foshnjet

Kështu ka thënë pediatri, Nils Bergman nga Universiteti i “Cape Town” në Afrikë të Jugut.

Ai ka thënë se fëmija duhet të fle në gjoksin e nënës për disa javë pas lindjes, shkruan The Telegraph, përcjellë Klan Kosova.

Qëndrimi deri në moshën tre vjeçare në të njëjtin shtrat do ta ndihmojë foshnjën në lidhjen dhe përmirësimin e sjelljeve gjatë rritjes.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*