Menu

Foshnja 15-muajshe, viktima e parë e fruthit në Kosovë

Një foshnjë 15 muajshe ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme si pasojë e fruthit.

ff_1507713597-1934010

Foshnja që disa ditë isht enën kujdesin mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Lajmin për vdekjen e Foshnjes e ka bërë të ditur për Express, drejtori në Klinikën Infektive në Prishtinë, Hamdi Ramadani.

“Fatkeqësisht edhe pas përkujesit të vazhdueshëm nga stafi shëndetësore i Klinikes Infektive ne QKUK, një fëmije i komunitit ROM, 15 muajsh ka vdekur.  I njejti ishte diagnostifikuar me fruth dhe ishte konstatuar se nuk ishte i vaksinouar”, ka thënë Ramadani për Express..

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*