Menu

Ferrari përkujton viktimat e tragjedisë në Genova, ja çfarë shkruan në bolid

Ferrari nderon viktimat e tragjedisë në Genova.

ferrari

Ferrari nderon viktimat e tragjedisë në Genova.

Ferrari u bën homazh viktimave të tragjedisë së Gjenovës, me rastin e Çmimit të Madh të Belgjikës.

10 ditë pas rrëzimit të urës Morandi, që shkaktoi vdekjen e 43 personave dhe plagosjen e 15 të tjerëve (rreth 600 banorë të pallateve poshtë orës janë shpërngulur), skuadra e famshme italiane e Formula 1 ka vizatuar në në pjesë ballore të stemën “Kokëkuqes” që bashkon dy pjesët e urës, shoqëruar me mesazhin: “Në zemrat tona”.

Tragjedia në Genova po ashtu shtyu ndeshjet e Sampdorias dhe Genoas nga xhiroja e parë në Serie A.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*