Menu

Eliminoni toksinat e trupit

Misri është një nga ushqimet më të shëndetshme që përmban vitamina, minerale dhe fibra.

pije

Por a dini se dhe fijet e mëndafshta të misrit ose ndryshe ‘mustaqet e misrit’ janë po aq të dobishme sa ai?
Ne gjithnjë i kemi hedhur duke mos e ditur se sa të mahnitshme janë përfitimet prej tyre.

Sipas studimeve, mustaqet e misrit mund të shërbejnë si diuretik natyral. Ato mund të eliminojë toksinat dhe lëngjet e tepërta nga trupi juaj .
Ja hapat që duhet të ndiqni:
Mustaqet e misrit
Ujë të ngrohtë
Limon
Mjaltë
Vetëm shtoni një pjesë të vogël të mustaqeve të misrit në një tenxhere me ujë, pastaj derdhni përzierjen në një kavanoz qelqi, mbylleni dhe lëreni në diell për 24 orë. Më pas, shtoni  mjaltë dhe limon dhe pijeni si çaj të nxehtë ose të ftohtë.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*