Menu

Ekipi i Kosovës vs Turqisë

Kjo është lista e futbollistëve kosovarë që janë ftuar të luajnë në miqësoren kundër Turqisë dhe Senegalit.

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, në një konferencë për media, ka zbuluar emrat e lojtarëve të ftuar për miqësoren kundër Turqisë dhe Senegalit.

Kosova të mërkurën pasdite, në Adem Jashari të Mitrovicës, luan miqësoren kundër Turqisë, ndërsa katër ditë më vonë përfaqësuesja jonë luan në Gjenevë kundër Senegalit.

 

Lista:

Samir Ujkani

Kushtrim Mushica

Julian Bibleka

Lum Rexhepi

Shkodran Metaj

Kristian Nushi

Fanol Perdedaj

Debatik Curri

Bajram Jashanica

Anel Rashkaj

Enis Alushi

Liridon Krasniqi

Faton Toski

Enis Bunjaku

Mentor Zhdrella

Mehmet Hetemaj

Eroll Zejnullahu

Yll Hoxha

Imran Bunjaku

Albert Bunjaku

Albion Avdia

Alban Bunjaku

Dardan Rexhepi

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*