Menu

E ftohtë, freskuese

Si t'a qitni vetes një Mojito?

Mojito

Mojito

1 lugë sheqer të papërpunuar

60 ml rum

2 lugë mente

8 kubëza akulli

2 copa limoni te gjelbër

250 ml ujë mineral

Mënyra e përgatitjes

Sheqerin, rumin, mentën, akullin dhe lëngun e shtrydhur të limonit të gjelbër hedhini në një shejker koktejesh, shtoni edhe copat e limonit e shtrydhur dhe përzieni të gjithë përbërësit mirë. Masën e tërë zbrazeni në një gotë koktejesh, ku pastaj ja shtoni ujin mineral.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*