Menu

Duartrokitja e fundit për Astorin

Plot një javë pas ndarjes nga jeta të Davide Astorit, ‘Artemio Franchi’ duartrokiti për herë të fundit kapitenin e tij.

20-17

Në sfidën mes Fiorentinës dhe Beneventos, takimi u ndërpre në minutën e 13, ashtu si numri 13 që Astori mbante në fanellë dhe për më tepër se nëj minutë, i gjithë stadiumi duartrokiti kapitenin.

Emocione të shumta, lot dhe një koreografi spektakolare, e përgatitur në nder të Davide Astorit, që u nda nga jeta të dielën e kaluar, pas nëj ataku kardiak.

Vetëm pak minuta më pas, Fiorentina gjeti golin e avantazhit, që u shënua pikërisht nga mbrojtësi brazilian Viktopr Hugo, i cili luante sot në vendin e Astorit.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*