Menu

Dreka që zbut thartirën e organizmit

e lehtë për stomakun, por edhe e shijshme.

dreka2

Përbërësit:

 

▪ 1 qepë

▪ 2 speca të gjelbër dhe 2 të kuq

▪ 2 karota

▪ 500 ml domate të lëngshme

▪ 300 g mel

▪ erëza sipas shijes

▪ pak vaj, pak kripë dhe piper

 

Përgatitja:

 

Priteni një qepë dhe fërgojeni në zjarr të ngadaltë, pastaj shtoni edhe karotën. Kur qepa të marrë ngjyrë qelqi shtoni specin e kuq dhe të gjelbër.

Melin lajeni mirë, kullojeni dhe shtojeni në fultere. Përzieni, pastaj shtoni domaten e lëngshme. Pas 15 minutave shtoni erëzat (zhumbricë, majdanoz, kripë dhe piper). Lëreni të vlojë edhe disa minuta dhe hiqeni nga zjarri.

-

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*