Menu

Di Maria në Barcelonë ?

Angel Di Maria mund t’i bashkohet Barcelonës gjatë këtij muaji.

Di Maria

Barcelona është në kërkim të ylli ri të pas transferimit të Neymarit në Paris Saint-Germain për 222 milionë euro.

Objektiva të Barcelonës janë Philippe Coutinho (Liverpool) dhe Ousmane Dembel (Borussia Dortmund).

Por, sipas të përditshmes sportive madrilene Marca, Barcelona mund të tentoj blerjen e Di Marias nëse dështon transferimi i  Coutinhos ose Dembels.

Madje edhe tifozët e Barcelona e duan transferimin e Di Marias në “Camp Nou”, 52% kanë votuar për blerjen e argjentinasit, 48% ishin kundër.

Ish anëtari i Manchester Unitedit e njeh mirë La Ligën pas për katër sezone, 2010-2014, ishte pjesë e Real Madridit. /Express/

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*