Menu

Detaji që nuk e patë gjatë takimit Donald Trump-Kim Jong-Un(Video)

Si të shmangim një stilolaps helmues? Siguria e Kim Jong-un ishte maksimale gjate takimit historik me Trump ne Singapor. Ajo qe ndoshta nuk u vu re, nuk i shpetoi kamerave, qe e fokusuan e me pas u be lajm.

fshisa

Si të shmangim një stilolaps helmues? Siguria e Kim Jong-un ishte maksimale gjate takimit historik me Trump ne Singapor. Ajo qe ndoshta nuk u vu re, nuk i shpetoi kamerave, qe e fokusuan e me pas u be lajm.

Momenti kur Kim Jong Un i heqin stilolapsin gjate nënshkrimit te marrëveshjes me Trump dhe ia zëvendësojnë me një tjetër në sekondën e fundit.

Edhe në këtë rast nuk munguan komentet për një fobi të madhe apo paranojë se mos liderin e helmojnë.

Në momentet para se Kim të ulej me presidentin Donald Trump për të firmosur deklaratën e përbashkët pas takimit të parë midis udhëheqësve të dy vendeve, një ndihmës i sigurisë, që mbante doreza të bardha kapi stilolapsin e zi të lenë ne tryeze qe duhet ta përdorte Kim.

Ndërsa bota shikonte rreth orës 2 të mëngjesit, një anëtar i ekipit të Kimit të sigurimit mbylli stilolapsin në mënyrë të përsëritur me një pëlhurë të bardhë të një lloji.

Pastaj, kur Kim dhe Trump hynë në dhomë, motra e Kim Kim Yo-jong arriti para vëllait të saj dhe i dha atij një stilolaps tjetër që e mori nga një xhep në xhaketën e saj.

Me atë stilolaps që Kim nënshkroi marrëveshjen duke shpallur angazhimin e Koresë së Veriut për të punuar drejt denuclearizimit të plotë të gadishullit Korean.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*