Menu

Dëshironi të hiqni 6 kg për një javë? Provoni këtë dietë

Kjo dietë përbëhet nga përbërës të shëndetshëm dhe të dobishëm që do t’ju ndihmojnë të humbni 6 kg në javë.

dieta

Kjo dietë përbëhet nga përbërës të shëndetshëm dhe të dobishëm që do t’ju ndihmojnë të humbni 6 kg në javë.
E tëra që duhet të bëni është që t’i përmbaheni rregullave të caktuara dhe kohës së duhur.
Ndryshimet në trup do t’i hetoni shumë shpejt.

Rregullat janë:
Mëngjes
Pini ujë me lëng limoni në stomakun bosh. Pas 30 minutash hani mollë, ose portokall ose një grejpfrut. Këto ushqime e detyrojnë metabolizmin tuaj të elimonojë radikalet e lira. Në mëngjes mund të konsumi edhe arra, bajame ose lajthi.
Drekë
Konsumoni mish lope ose mish pule të gatuar mirë. Më pas hani 2 gota kos.
Me vakteve
Konsumoni një sallatë sezonale me pak krip dhe vaj ulliri
Darkë
Darkën duhet ka hani vetëm para orës 18:00. Duhet të hani 2 vezë të ziera dhe sallatë jeshile të përzier me kastravec. Pini 1 gotë çaj jeshil para gjumit.
Ndiqni këtë dietë për një javë ose 10 ditë. Paçit fat!a.i

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*