Menu

Dardanët shpalosën flamurin shqiptar në Bayern-AEK, ‘çmenden’ grekët

Sulmet e grekëve ndaj shqiptarëve mbrëmë kanë kaluar çdo kufi. Klubi i futbollit të Athinës, AEK, ka kërkuar zyrtarisht ta largojë flamurin shqiptar nga stadiumi i Bayernit të Mynihut.

dardanet

Sulmet e grekëve ndaj shqiptarëve mbrëmë kanë kaluar çdo kufi. Klubi i futbollit të Athinës, AEK, ka kërkuar zyrtarisht ta largojë flamurin shqiptar nga stadiumi i Bayernit të Mynihut.

Por kjo nuk u lejua falë tifozëve, “Dardanët”, të cilët gjenden në Gjermani.

Përfaqësuesi i “Dardanëve” në Gjermani, shqiptari nga Kosova Florim Gashi ka mbrojtur flamurin kombëtar, i cili u shpalos në sfidën e mbrëmshme të Championsit në sfidën mes bavarezëve dhe grekëve.

Image

“Dardanët” janë grup i tifozëve nga Kosova që mbështesin skuadrën e saj në çdo ndeshje.

Mbështetja e shqiptarëve të Kosovës edhe një herë tregoi se shqiptarët së bashku mund të jenë më të fortë.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*