Menu

Cirque du Soleil

Një shfaqje në vitin 2019 për jetën e Messit.

messi

Jeta dhe karriera e Lionel Messit nuk do të jetë e pasqyruar vetëm në një film dokumentar, por do të jetë edhe subjekt i një spektakli akrobatik.

Sulmuesi argjentinas i Barcelonës ka arritur një marrëveshje me të famshmin “Cirque du Soleil”, që në vitin 2019 do të shfaqë spektaklin e tij të ri, pikërisht duke u bazuar te jeta e kapitenit të skuadrës katalanase.

Lajmin e bëri të ditur vet Messi, nëpërmjet një postimi të tij në rrjetet sociale.

“Duket e pabesueshme, por ‘Cirque du Soleil’ do të tregojë jetën time. Nuk kam dyshim, që ata do të arrijnë ta befasojnë publikun, siç kanë bërë gjithnjë”, ishin fjalët e Messit.

Materialet nga jeta e Messit për “Cirque du Soleil” nuk mungojnë. Projekti është në bashkëpunim me “Sony Music” dhe u prezantua nga presidenti i “Cirque”, Jonathan Tetrault.

“Jemi të bindur se, duke sjellë në skenë jetën e Messit do të jemi në gjendje të flasim për futbollin me publikun, duke i kaluar kufijtë sportivë, për ta prezantuar në një formë që mund të frymëzojë botën”, tha ai.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*