Menu

Ç’duhet të bëjë një çift i dashuruarish në një ditë me shi si kjo (10 këshilla me foto e video)

“Dy pika shiu ranë mbi qelq dhe unë për ty se ç’ndjeva mall…”. të gjithë ata që janë rritur me këto vargje të Kadaresë kanë një vizion të idealizuar për ditë si këto që po kalojmë, kur jashtë rrebeshi nuk pushon ndërsa ne brenda kemi nevojë për ngrohtësinë në çift.

shi
“Dy pika shiu ranë mbi qelq dhe unë për ty se ç’ndjeva mall…”. të gjithë ata që janë rritur me këto vargje të Kadaresë kanë një vizion të idealizuar për ditë si këto që po kalojmë, kur jashtë rrebeshi nuk pushon ndërsa ne brenda kemi nevojë për ngrohtësinë në çift.
Në fakt një sondazh i fundit  i zhvilluar për llogari të revistës Kozmopolitan, versioni francez, ka treguar se koha e keqe e ul libidon e qytetarëve europinanë. Shiku ndikon për keq në seksualitetin e 65% të femrave dhe 57% të meshkujve.Prandaj Lapsi.al ka bërë një listë të gjërave që një çift të dashuruarish duhet të bëjë gjatë ditëve të ngjashme me fundjavën që na pret…1. Të diskutojë nëse duhet të rrijë gjithë ditën në krevat apo jo

 
 
 2. Të zihen se kush do futet i pari në dush për tu ngrohur.

 
 
 

3. Të debatojnë se kush do marri çadrën e pa prishur.

Dégage!

 
 

4. Ose të përpiqen pa sukses të futen nën të njëjtën çadër.

 
 5. Të veshi rrobat e shtëpisë 30 sekonda pasi ka kapërcyer pragun dhe pasi kanë hequr teshat e lagura
View image on Twitter
 
6. Të porosisin për të ngrënë se askush nuk ka pasur ngenë të gatuajë dhe të dy kanë nevojë për një ushqim të ngrohur mirë

 
 

7.të shikosh me vëmendje një serial turk në TV Klan megjithëse nuk ia vlen fare.

 
 

8. Të bësh dashuri… Â¯\_(ツ)_/¯

 
 9. Të ndihesh i sigurtë në krah të partnerit ndërkohë që jashtë shiu bie gjyma gjyma.
10. Të mundohesh të mos puthesh në shi.  Fimat që i paraqesin përqafimet nën shi si romantike dhe magjike janë thjeshtë mashtrime

Parce que les films et les séries télé qui représentent les baisers sous la pluie comme magiques et romantiques sont tous des menteurs.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*