Menu

Brazili publikon listën e 23 lojtarëve të grumbulluar

Trajneri i Brazilit ka publikuar listën e 23 lojtarëve të grumbulluar për Botërorin “Rusi 2018”, ku mungesa e vetme e madhe për Titen është mbrojtësi Dani Alves, pas një dëmtimi të rëndë.

brazil-2

Brazili është një nga favoritët kryesorë për të fituar Kupën e Botës, me futbollistë si Neymar, Gabriel Jesús, Coutinho dhe Marcelo.

Kjo është lista e të grumbulluarve të Brazilit:

Portierë: Alisson Becker (Roma), Ederson Moraes (Manchester City) dhe Cassio (Corinthians).

Mbrojtës: Thiago Silva (PSG), Marcelo (Real Madrid), Joao Miranda (Inter), Marquinhos (PSG), Fagner (Corinthians), Danilo (Manchester City), Geromel (Gremio) dhe Filipe Luis (Atlético).

Mesfushorë: Paulinho (Barcelona), Fernandinho (Manchester City), Fred (Shakhtar Donetsk), Casemiro (Real Madrid), Renato Augusto (Beijing Guoan), Philippe Coutinho (Barcelona) dhe Willian (Chelsea).

Sulmues: Neymar (PSG), Gabriel Jesus (Manchester City), Douglas Costa (Juventus), Roberto Firmino (Liverpool) dhe Taison (Shakhtar).

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*