Menu

Dortmund rinovon me Reus

Dashuria mes Borussia Dortmund dhe Marco Reus do të vazhdojë edhe për 5 vitet e ardhshme.

resu

Sulmuesi i kombëtares gjermane, i cili vitet e fundit ka pasur një seri dëmtimesh, ka rinovuar me klubin verdhezi deri në vitin 2023.

“Jemi shumë të lumtur që të njoftojmë rinovimin e kontratës së Marco Reus”, tha Presidenti i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke.

Kontrata e vjetër e sulmuesit 28-vjeçar skadonte në vitin 2019.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*