Menu

Bizelet me domate

Për një vakt të plotë dhe pa ju humbur shumë kohë, kjo recetë me bizele është një zgjedhje shumë e mirë. Të kombinuara me domate dhe kopër janë thjesht fantastike.

bizelet me domate

Përbërësit:

500 gram bizele
400 gram domate të copëtuara
5 qepë të njoma
2-3 lugë gjelle vaj ulliri
1 patate
1 tufë e vogël kopër
Ujë
Kripë
Piper

Përgatitja:
Në një enë të madhe skuqni qepët me pak vaj ulliri. Shtoni bizelet dhe përziejini herë pas here për rreth 5 minuta.
Hidhni domatet, pataten e prerë, koprën e grirë, ujin, pak kripë dhe piper. Shtoni mjaftueshëm ujën sat ë mbuloni të gjithë përbërësit dhe lërini të ziejnë në temperaturë të ngadaltë.
Gatuajini për 30 minuta, derisa perimet të zbuten.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*