Menu

Barcelona transferon tre yje

Barcelona pritet të shpenzoj menjëherë 222 milionë eurot e fituara nga shitja e Neymarit në PSG.

barca_1501914464-4892249

E përditshmja sportive katalane, Mundo Deportivo, ka zbuluar se Barcelona është afër që të transferoj tre lojtarë.

Fjala është për Inigo Martinez (Real Sociedad), Ousmane Dembili (Borussia Dortmund) dhe Philippe Coutinhon.

Sipas Mundo Deportivos, Barcelona tashmë ka arritur marrëveshje me Real Sociedadin për mbrojtësin Inigo Martínez, përcjell Express.

Kurse, mësohet se klubi katalunas tashmë është në negociata me Dortmundin dhe Liverpoolin për transferimin e Dembeles, përkatësisht Coutinhos.

Barcelona ka ofruar 90 milionë euro për Dembelen, derisa për Coutinhon 100 milionë. /Express/

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*