Menu

Barcelona do të paguajë 5 milionë euro te Benfica, kjo është arsyeja befasuese!

Nelson Semedo me shumë mundësi do të luajë ndeshjen e tij të 50-të për Barcelonën kundër Villarealit, ndërsa në xhepin e Benficas do të shkojnë plot 5 milionë euro shtesë.

barcelona

Nelson Semedo me shumë mundësi do të luajë ndeshjen e tij të 50-të për Barcelonën kundër Villarealit, ndërsa në xhepin e Benficas do të shkojnë plot 5 milionë euro shtesë.

Sipas shtypit portugez, në kontratën e nënshkruar mes Barcelona-s dhe Benfica-s ka një klauzolë që thotë se klubi portugez do ta përfitojë këtë shumë nëse lojtari luan mbi 50 ndeshje me kampionët në fuqi.

Kjo shumë mund të rritet në varësi të arritjes së objektivave të klubit dhe paraqitjes së lojtari.

Semedo deri në këto momente ka luajtur 49 ndeshje.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*