Menu

Arrestohen dy persona

Të arrestuarit sipas policisë janë A. B, mashkull, 37 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe M. B, mashkull, 35 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

arrestohet

Të arrestuarit sipas policisë janë A. B, mashkull, 37 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe M. B, mashkull, 35 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, të cilët më urdhër të të prokurorit janë dërguar në qendrën e ndalimit në Prishtinë, ata do të dërgohen në gjykatën kompetente pas përfundimit të veprimeve të nevojshme hetimore dhe procedurale, që do të ndërmerren nga ana e hetuesve.

Në atë lokacion zyrtarët policorë kanë gjet dhe sekuestruar: dy armë Automatike AK 47, dy pushkë Gjuetie, një armë e gjatë Karabinë me dylbi 8×57, një pistoletë e tipit TT, 425 fishek të armës së gjatë AK 47, 68 fishek të armës së gjuetisë,14 fishek të armës së shkurtë TT, një karikator i armës së shkurtë TT, 7 fishek të armës Karabinë, dy Dylbi për vendosjen në armë të gjatë,tre karikatorë të armës së gjatë AK47, dy rrash për mbajtjen e municionit, një thikë, 57 krehër për municion, 7 mjete për pastrimin e armëve etj.

foto3

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*