Menu

Arben Gashi e quan frikacak Shpend Ahmetin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Arben Gashi ka thënë se anulimi i debatit nga ana e Shpend Ahmeti, Vetëvendosje, tregon se Prishtinën për 4 vite e kanë drejtuar nga selia e partisë, sipas tij, në mënyre ilegale.

arben gashi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Arben Gashi ka thënë se anulimi i debatit nga ana e Shpend Ahmeti, Vetëvendosje, tregon se Prishtinën për 4 vite e kanë drejtuar nga selia e partisë, sipas tij, në mënyre ilegale.

Ky reagim erdhi pasi Ahmeti pak orë para mbajtjes së debatit të paraparë për sonte në KTV, e ka anuluar pjesëmarrjen ku përballë do të kishte kundërkandidatin nga partia e Gashit, Arban Abrashin.

Gjeni pa ndërhyrje reagimin e Gashit:

Anulimi i debatit te sontem ne Rubikon te KTV-se, nga ana e Shpend Ahmetit, me arsyetimin se ka vendosur partia, konfirmon dyshimin qe Prishtinen e 4 viteve te kaluara e kane drejtuar nga selia e Partise (ne menyre ilegale).
Prishtines nuk i duhet per kryetar nje frikacak qe komandohet nga struktura joformale!!
Per Prishtinen me dinjitet dhe perfaqesim, duhet ndryshimi.

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*