Menu

Ancelotti paralajmëron Arsenalin para ndeshjes së kthimit

Carlo Ancelotti beson se Napoli mund të kalojë në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pavarësisht humbjes 2:0 nga Arsenal në ndeshjen e parë.

anqeloti

Carlo Ancelotti beson se Napoli mund të kalojë në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pavarësisht humbjes 2:0 nga Arsenal në ndeshjen e parë.

‘Gunners’ me një shfaqje të mirë kanë mposhtur 2:0 Napolin në ‘Emirates Stadium’, në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës.

“Arsenali nuk duket si një ekip që nuk mund të depërtohet në të”, ka deklaruar Ancelotti pas ndeshjes, përcjell ‘lajmi.net’.

“Ne patëm shanset tona dhe gjithashtu morëm kontrollin e lojës në gjysmën e dytë. Ne duhet të luajmë me intensitet dhe mprehtësi”.

“Ishte gjithsesi një provë e vështirë, tani është edhe më vështirë, por sigurisht jo e pamundur”.

“Siç thashë, kemi mundësi të kalojmë tutje, Arsenali është diçka tjetër por të depërtueshëm në pjesën e pasme dhe gjithmonë kanë pranuar gola në udhëtimet e tyre, kështu që ne duhet të mbajmë besimin dhe optimizmin”.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*