Menu

Lamtumirë Spanjë

Xabi Alonso ka vendosur të pensionohet nga futbolli ndërkombëtar. Ai do t’i thotë lamtumirë Spanjës, pas Kampionatit Botëror.

Pas dështimit në Kampionatit Botëror, vjen edhe largimi i parë nga Spanja. Xabi Alonso ka vendosur t’i thotë lamtumirë Spanjës pas Botërorit, i cili po mbahet në Brazil, raporton e përditshmja madrilene Marca.

Thuhet se dështimi në këtë eveniment nuk është arsyeja e tërheqjes nga përfaqësuesja. Por, këtë vendim anëtari i Real Madridit e ka marrë më herët.

Alnoso ka fituar Kampionatin evropian dhe botëror me Spanjën. Kurse, me ‘Stuhinë e Kuqe’ ka zhvilluar 113 ndeshje derisa ka realizuar 16 gola.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*