Menu

Alarmi: mbyllet Aeroporti i Londrës, gjendet bombë

Aeroporti i Londrës është mbyllur pasi pranë tij është gjetur një bombë e Luftës II Botërore.

alarm

Aeroporti i Londrës është mbyllur pasi pranë tij është gjetur një bombë e Luftës II Botërore.

BBC, cituar nga Syri.net, njofton se “London City Airport” është mbyllur pasi një Bombë e Luftës II Botërore u gjet pranë lumit Thames.

Aeroporti do të mbyllet gjithë ditën dhe të gjitha fluturimet janë anulluar, ç’’ka do të ndikojë në 16 mijë pasagjerë, tha zëdhënësi .

Bomba u zbulua në orën 5:00 GMT të dielën në George V Dock gjatë punimeve të parashikuara në aeroportin në lindje të Londrës, tha Policia.

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*