Menu

9 arsyet se pse duhet të bëni seks

Shkenca ka zbuluar 9 arsyet se pse seksi është i mirë për shëndetin tuaj.

sex

Sipas gjinekologut amerikan me rezidencë në Kaliforni, Dr. Sherry Ross, marrëdhënia seksuale është e mirë për zemrën, trupin dhe shpirtin e njeriut.

Më poshtë, lexoni arsyet se pse duhet të bëni seks, sipas Dr. Sherry Ross.

Djeg kaloritë

Forcon sistemin imunitar

`

`

Parandalon problemet me fshikëzën e urinës

 

Ilaç natyral kundër dhimbjes së kokës dhe kyçeve

` `

Zgjidh problemet me pagjumësinë

`
Shton shanset e shtatzënisë

Përmirëson shëndetin mendor

Parandalon krijimin e rrudhave

Të bën më të zgjuar

 

`

 

 

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*