Menu

3 receta të mrekullueshme do përmirësojnë memorien

Keni probleme me memorien? Këto 3 receta të mrekullueshme do përmirësojnë memorien tuaj, do pastrojnë arteriet dhe shumë gjëra të tjera.

gjus

Nuk ekziston një mënyrë më e mirë për përkujdesjen e trupit tënd sesa konsumimi i ushqimeve natyrale. Për këtë arsye, ju sjellim recetat e disa pijeve që ta mbani trupin tuaj në kushe optimal, të forcojë trurin tuaj, funksionin e organeve të brendshme dhe gjithashtu të keni një trup më të dobët dhe një lëkurë më të shëndetshme.

1.Pije që ju forcon trurin dhe memorjen

Përbërësit:

 • 1 kup me manaferra të zeza
 • 1 banane
 • 1 lugë vaj liri

Për të përgatitur këtë smoothie natyral, mjafton të përzieni gjithë përbërësit në një blender dhe të shtoni pak ujë dhe pak mjalt për ta ëmbëlsuar shijen.

2.Pije për të përmirësuar funksionin e organeve të brendshme

Përbërësit:

 • Një filxhan papaja të grirë
 • Një filxhan me pjeshkë të grirë
 • Gjysëm dardhe
 • 1 lugë çaji xhinxher

Përzieini të gjihë përbërësit bashkë në një blënder duke i shtuar pak ujë dhe mjaltë.

3.Milkshake për të pastruar arteriet dhe për kontrollin e presionit të gjakut

Përbërësit:

 • 2 banane
 • 2 gota me lëng portokalli të sapo shtrydhur
 • 1 lugë mjaltë
 • ½ lugë vanilje

Gjithashtu përzieini në një blender dhe hidhini ujë për të kontrolluar trashësinë.Shije.al

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*