Menu

12 këngët e shtatorit

12 këngët më të mira për t’i dëgjuar në shtator.

muzika

Mos u mërzisni, nëse ju ka mbaruar ‘playlista’ e hiteve verore, pasi muaji shtator ju jell këngët më të ngrohta dhe më të dëgjuara.

Shtatori ndryshe nga gushti, sjell melodi të reja nga Shania Twain,  Tori Amos, Paloma Faith e shumë të tjera.

Revista Elle, ka përgatitur një ‘playlist’ të këngëve të cilat preferohen t’i dëgjoni gjatë këtij muaji.

Paloma Faith, “Crybaby”

Deerhoof ft. Awkwafina, “Your Dystopic Creation Doesn’t Fear You”

Tori Amos, “Up the Creek”

The Blow, “Get Up”

Shania Twain, “Swingin’ With My Eyes Closed”

Leikeli47, “2nd Fiddle”

Jessie Ware, “Selfish Love”

Amadou & Mariam, “La Confusion”

Annie Hart, “I Don’t Want Your Love”

Wyclef Jean, “What Happened to Love?”

Florist, “Understanding Light”

Anna of the North, “Money”

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*