Menu

1 recetë e shëndetshme

Kjo recetë ka gjithashtu xhenxhefil dhe hudhër, të cilat janë efektive në luftimin e ftohjes dhe mbajtjen e sistemit imunitar të lartë.

recetë

Janë një ndër ushqimet më të preferuara dhe ti përgatisni ato vetë është me e lehtë nga sa mendoni. Mishi i pulës është përbërësi kryesorKjo recetë ka gjithashtu xhenxhefil dhe hudhër, të cilat janë efektive në luftimin e ftohjes dhe mbajtjen e sistemit imunitar të lartë.

Përbërësit:
500 gramë mish pule
1 hurdhër të grirë imët
1 lugë xhenxhefil
2 qepë të prera në feta
2 salcë soje
1 lugë vaj susami
1 lugë çaji me uthull
¼ lugë çaji me piper

Përgatitja:
Në fillim ndajmë mishin e pulës në pjesë të vogla. E kriposim mirë dhe në disa shkopinj vendosim një copë pulë, një fetë qepë e kështu me rradhë. Në një enë shtojmë piperin, hurdhrën e grirë, xhenxhefilin,vaj susami, qepën e mbetur, uthullën dhe i trazojmë mirë. Marim me ngadalë çdo shkop dhe e kalojmë tek kjo përzierje.
I vendosim për ti skuqur në një tigan me pak vaj ulliri. Sipër u hedhim salcën e sojes. Kështu veprojmë për të gjitha. Në fund shijojini!/Shije.al

Artikuj Te Ndryshem

Fjala Jote

Dergo Pergjigjen

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*